Zapisz się na newsletter

Odkryj wyjątkową ofertę dostępną tylko dla naszych subskrybentów! Zapisz się teraz, by otrzymywać eksluzywne treści, specjalne promocje i być może być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od ArtMedica S.C. E. OSZKINIS.

Gwaranujemy SUPER treści

Dziękujemy

Pomyślnie rozpoczęto procedurę zapisu na listę mailingową. Sprawdź maila, aby go zweryfikować i skorzystać z bonusów, które dla Ciebie oferujemy.

Stop Miażdżycy

Zbadaj tętnice – pokonaj miażdżycę

Wielkopolski Program Zdrowotny STOP MIAŻDŻYCY

To program badań przesiewowych w kierunku wykrywania miażdżycy tętnic kończyn dolnych. Jego celem jest wczesne wykrycie chorób o podłożu miażdżycowym po to, żeby zapobiegać ich rozwojowi i skutecznie leczyć.  Badania w ramach programu są całkowicie bezpłatne!

Miażdżyca jest chorobą powszechną i podstępną. Długo nie daje żadnych objawów. Dlatego badania profilaktyczne mają ogromne znaczenie dla jej wczesnego wykrycia i wdrożenia leczenia.

stop miazdzycy

Na czym polega badanie?

Badanie profilaktyczne, w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego Stop Miażdżycy, obejmuje diagnostykę układu krążenia za pomocą urządzenia obrazującego tak zwany wskaźnik kostka-ramię. Pomiar wskaźnika kostka-ramię wykonywany jest w pozycji leżącej, przy wykorzystaniu zautomatyzowanych mankietów ciśnieniowych. Zakładamy 4 mankiety na nogi i ręce a wynik otrzymujemy już po 2 minutach. Badanie jest więc krótkie, całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne. Jego wielką zaletą jest to, że pozwala jednoznacznie stwierdzić czy u badanego występuje choroba tętnic obwodowych.

Kto powinien poddać się badaniom profilaktycznym?

  1. Osoby bez objawów klinicznych, ale zagrożone przewlekłym niedokrwieniem kończyn dolnych, czyli:
  • mężczyźni i kobiety w wieku powyżej 65 lat
  • mężczyźni i kobiety w wieku powyżej 65 lat, zaklasyfikowani do grupy wysokiego ryzyka serca
  • mężczyźni i kobiety w wieku powyżej 50 lat z niekorzystnym wywiadem rodzinnym
  1. Pacjenci z klinicznym podejrzeniem przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych z następującymi objawami:
  • zanik tętna na kończynach dolnych
  • typowe objawy chromania przestankowego (ból nóg po przejściu niewielkiego dystansu)
  • nie gojąca się rana kończyny dolnej
  1. Pacjenci z chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, po udarach mózgu, bezpośrednio zagrożeni przewlekłym niedokrwieniem kończyn dolnych.  

Dlaczego badanie profilaktyczne jest tak ważne?

Zapraszamy na badania w promocyjnych cenach

Miażdżyca tętnic prowadzi do zwężania światła we wszystkich tętnicach. Bardzo długo jest procesem bezobjawowym.  Nie zdiagnozowana i nie leczona skutkuje chorobami serca i naczyń kończyn dolnych, prowadzi do udarów mózgu. Powoduje przewlekłe niedokrwienie kończyn, które czasami, prowadzi do amputacji całej kończyny.

Wczesne wykrycie choroby i właściwa pomoc lekarska, mają na celu przywrócić prawidłowe krążenie krwi w nogach, oraz zapobiec wystąpieniu poważnych schorzeń układu krążenia.

Dlatego nie zwlekaj! Skorzystaj z bezpłatnych badań w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego STOP MIAŻDŻYCY.

stop miazdzycy

Wizytę prosimy umawiać:

Centrum Medyczne Artmedica,

ul. Rakoniewicka 23A, 60-111 Poznań,

tel. 503 075 095,

email. artmedica@artmedicapoznan.pl